כלליOPTIMUM CHILD – ניתוח מפות של ילדים על פי הבתים מאת גלוריה סטאר

29/10/2019by asd asd
https://www.astrol.co.il/wp-content/uploads/2018/05/taurus.png

לבתים יש משמעות שונה כאשר מנתחים מפה של ילד, מאחר והפרספקטיבה של ילד שונה מאד מזו של המבוגר.
הבתים שמכילים פלנטות הנם בעלי השפעה חזקה יותר, מאחר ויותר אנרגיה מופנית לתחומים אלו. אם בית לא יכיל פלנטה – אנו מפרשים את השפעת הבית עפ"י המזל שבו, אנו יכולים להרחיב זאת לפלנטה השליטה במזל. התפיסות הבסיסיות של אסטרולוגיה הן אבני הבניין בהבנתו את הטבע האנושי, מאחר ואנו מתרכזים בילדים הגישה שלנו היא התפתחותית. אנו רואים את הצרכים התפתחותם של הילד מבוטאים ע"י פלנטות, מזלות ובתים במפה. אף אחד מגורמים אלו לא פועל כשלעצמו אלא יש לשלבו בתמונה הכללית.

בית 1 – האופק – כיצד אני נראה, הגוף שלי, האישיות שלי בתקופת הילדות.
בית1 מסמל את המראה החיצוני של הילד וכיצד אחרים רואים אותו. זה בעיקרון דומה לניתוח מפת מבוגר. זה לא מפתיע, מאחר והדימוי העצמי של מרביתנו מעוצב ע"י מה שאחרים אומרים אודותינו בתקופת הילדות.

טלה – הילד מבטא עצמאות רבה וניראה עקשן ועומד על דעתו.
שור – ילד מבטא עקשנות והתמדה.
תאומים – ילד ערני, סקרן ותקשורתי.
סרטן- הרגישות והתכונות המגוננות הן הבולטות.
אריה – נופך דרמטי וגאווה אישית הן מילות המפתח.
בתולה – דקדקנות, קפדנות, ורצון לשלמות.
מאזניים – מבטא קסם, והתחשבות בזולת.
עקרב – מבטא סודיות, חשאיות ותחושת מסתורין.
קשת – ההתלהבות והרוח החופשייה מעצבים את התפיסה של הזולת אודותיו.
גדי – מראה טבע בוגר והומור ציני.
דלי – מראה לא רגיל והתנהגות מוזרה וייחודית.

דגים – התכונות משתנות מאד עפ"י פלנטות שנמצאות בבית 1 ואספקטים לאופק.
תכופות מצאתי קשר חזק בין מזל האופק והשמש, ירח והמזלות העולים של ההורים. זו אחת הסיבות לכך שהילד מבטא תכונות של הוריו.

בית 2 – ערכים אישים (החפצים שלי)
בית זה עוסק בכיצד מתעצבים ערכיו של הילד. הרבה מהגישות של הילד בנוגע לרכוש חומרי יכול לבוא לידי בטויי בהתייחסות למזל בית 2, לפלנטה השליטה במזל זה ולפלנטות בבית 2. בית זה גם מקביל להתפתחות הערכתו העצמית של הילד ביחס לעולם החומרי. הילד צריך ללמוד ולפתח צד זה באישיותו. כהורים אנו יכולים להיות קשובים לתכונות המיוחדות של הילד ולחזק אותן באמצעות הכרה ושבחים. זה יעזור לילד לפתח הערכה עצמית גבוהה יותר. "החפצים שלי הופכים ל…" "מה שאני בתוכי…" במקום "אילו צעצועים יש לי על המדף…"

בית 3 – תקשורת, האחים והאחיות שלי, השכנים שלי
תחום המבטא כיצד אנו יוצרים תקשורת ומבטאים את התפיסות שלנו, אותן פתחנו אודות עצמנו והעולם. תינוקות וילדים מאד קטנים לא יכולים ממש לדבר, כך שהם חייבים להתחיל לבטא עצמם באופן לא מילולי. הילד שמפתו מראה פלנטות רבות בבית שלש מנסה כל הזמן ליצור קשר, במיוחד אם אלו פלנטות אקטיביות כמו שמש, מרקורי ומרס. אנו גם רואים את ההתייחסות העצמית של הילד באמצעות יחסים עם אח/אחות. מזל שבתחילת בית שלש מציין את סוג היחסים שילד יש עם אחיו. למשל, מרס בבית שלש מבטא לפעמים מריבות עם האחים. הרבה כישורים בתחומי התקשורת מתפתחים באמצעות קשרי גומלין עם אחים/אחיות, מאחר ויחסים אלו משמעותיים בחיים היומיומיים. מאוחר יותר, כאשר הילד מודע לסביבה החיצונית, באים השכנים לידי בטויי. חברים חדשים אלו מספקים לאדם עמדות חדשות והזדמנויות רבות לתקשורת.
בית 3 גם עוסק בנסיעות ובתחבורה, ואנחנו עשויים לראות את גישתו של הילד לנסיעות עפ"י המזל שבבית. סוג האנרגיה המופנית לטיולים מבוטאת ע"י הפלנטות שבבית, או ע"י הפלנטה השליטה.

בית 4 – הבית שלי, מה אני צריך בכדי להרגיש בטוח
הסביבה האישית של הילד הינה ההתייחסות הראשונה שלו לעולם. בית 4 מספר לנו אודות האנשים שבסביבה אשר מעניקים לילד תחושת ביטחון, ובד"כ אלו האב או האם. פלנטות בבית זה מסמלות אנרגיות ספציפיות שהאדם חש מצד ההורה המטפל.
המזל שבפתח בית 4, מספר לנו אילו פעילויות מתרחשות בבית ועם אלו תכונות הילד מזדהה. למשל, הניקיון הקפדני של בתולה יהיה חשוב לילד שמזל זה נמצא בבית 4 שלו.

בית 5 – מה אני אוהב לעשות להנאתי, כיצד אני יכול להיות יצירתי
בית זה מתייחס לביטוי עצמי יצירתי. אחת מהדרכים הטובות ביותר לעודד זאת היא באמצעות המשחקים שהילד משחק. יצירתיות זורמת טוב יותר אם היא משוחררת ממעצורים ופחדים.
בחן את הפלנטות בבית זה כדי למצוא את סוג האנרגיה איתה הילד חש הכי בנוח. ילד עם אורנוס בבית 5, ייהנה מאד מפעילויות עתידיות – מחשבים, פלניטריום, סרטים אודות החלל וכל מה שיוצא דופן. אם לילד גדי בבית 5, הוא ייהנה מעבודה או מעשיית פעילות יומיומית , משהו שנראה חיובי ובעל מטרה.
דבר נוסף הקשור לבית זה הוא נתינת אהבה. הילדים צריכים ללמד כיצד לתת מעצמם. ככל שהילד מתבגר, הוא ילמד שמאמצים יצירתיים אמיתיים הם חיוניים לבטויי אהבה.

בית 6 – הרגלי בריאות מעשיים טובים, קשר לחיות מחמד, מודעות לבריאות
מזל ופלנטות המשפיעים על בית 6 מספקים רמזים על מצבו הבריאותי של הילד. הם גם מצביעים על התחומים בהם יש לו רגישות פיסית, ודורשים תשומת לב. פעילויות של בית 6 קשורות, בנוסף לענייני בריאות, גם להתפתחות של הרגלים טובים. באופן מסורתי זהו בית של שרות, פירושו של דבר שעל הילד לפתח מודעות לאנשים אחרים ולצרכיהם. יש להעניק לילדים הזדמנויות לשרת אחרים ע"י עשיית מעשים טובים ומתן עזרה לחברים ובני משפחה. אחת הדרכים ללמד שרות היא באמצעות טיפול בחיות בית. רצוי להעניק לילד הזדמנויות לטפל בחיות המחמד שלו. לילדים שיש פלנטות בבית 6 , יש צורך בחברות עם חיות. עם מרקורי או נפטון בבית זה, ייתכן ויש לילד יכולת מיוחדת לתקשר עם חיות.
תמיד חשתי שחיות יכולות למלא תפקיד חשוב בהתפתחותו הרגשית של ילד. זה עוזר לילד לראות צרכים של העולם החיצוני. זה גם מעניק לילד תחושה שהוא מחובר לחיים.

בית 7 – שותפים, השוואה של עצמו לעומת אחרים, תחרויות – יריבים

ילדים עם פלנטות בבית זה, נהנים בד"כ לעשות דברים עם מישהו אחר. זה עשוי להיות קשה לילדים אלו להרגיש נוח עם עצמם בלבד. הם בוודאי לא מחפשים אחר קשרים ממושכים או בן זוג לנישואין. הם מחפשים עצמם באמצעות הזולת. האנשים האחרים מספקים איזון חוזר חיוני לילד זה. תחום זה של התפתחות מציין גם את הגישה של הילד כאשר הוא בא להשוות עצמו לאחרים. "אבל לג'ין יש שיער ג'ינג'י , אימא!". הילד מחפש הסכמה מאחרים בכדי לזכות בביטחון. אולם, האישור וההסכמה חייבים לבוא לבסוף מתוך הילד עצמו. הקבלה העצמית לא מתרחשת מייד ביום הראשון, היא דורשת מערכת תמיכה מהסביבה. בית 7 מסמל גם את סוג האנשים שהילד יתחרה כנגדם בפעילויות ספורטיביות. אנו יכולים להשתמש במזל שבבית זה בכדי לקבוע באם לילד יש גישה חיובית כלפי תחרויות. מזלות האש הם החזקים ביותר במובן זה. ככל שהילד מתבגר, בית זה גם עוסק בגישתו של הילד לבני המין השני. כאשר תחושת הזהות העצמית מתבלבלת ומאבדת כיוון עם ההתפתחות ההורמונאלית, זה יכול להיות די קשה אפילו, לחבב את המין השני. אני חושבת שזאת עובדה מעניינת, שילדים וילדות צעירים הם אויבים גלויים, אשר אח"כ הופכים לבני זוג אפשריים (בית 7).

בית 8 – מה אני אוהב אצלך, כיצד אני מטפל בשנויים דרסטיים

בית זה מציין את הערך שאנו מעניקים לאנשים אחרים בחיינו. לגבי הילד, זה עשוי להתבטא בדברים שהוא מחפש אצל אחרים. בגיל הילדות, המזל שבפתח בית שמונה מלמד גם על הגישה של האדם לשנויים ועל הדרך שבה הוא מתמודד איתם.

בית 9 – הארץ שלי, האמונות שלי

התנסויות בית 9 עוסקות במה שאסטרולוגים מכנים "המוח העליון". זה התחום אשר עוסק במוח, אך לא במובן של תפיסה בסיסית. אלו תפיסות יותר מורחבות, אשר מתמקדות בנקודת המבט של הילד על החיים כפי שהוא קולט אותה מלימודי הדת שלו ומהגישות הבסיסיות של הקהילה שלו. בזמן הילדות, מערכת אמונות חיצוניות אלו אינן משפיעות בד"כ על התנסויותיו הישירות. כאשר הילד מתבגר, יהיו לו יותר הזדמנויות לחוות מערכות חשיבה אחרות, כשיבלה את זמנו בחברת אנשים אחרים. אנו רואים בבית 9, גם את גישתו של הילד לנסיעות ובמיוחד למגעו עם תרבויות אחרות. האדם שאף פעם לא עזב את תרבותו ולא בילה בתרבות אחרת, לא יוכל להבין ממש תרבות שונה. לא ניתן להשוות ספרים, טלוויזיה או סרטים דוקומנטאריים, עם התנסויות ממשיות. הילד עם פלנטות בבית תשע יפיק תועלת רבה מנסיעות. אני רואה תחום זה של חיינו – כאספקט של האדם אשר רוצה להתקשר עם האלוהי.

בית 10 – השם שלי – ההכרה שבי, מה אני רוצה להיות כשאגדל

תחום זה לא בא לידי ביטוי בד"כ רק כשהילד מגיע לגיל בית הספר. בזמן זה, הקשרים עם אחרים גוזלים את מרבית שעותיו, וההכרה והכבוד הופכים להיות עניינים שעליו להתמודד אתם. ככל שהילד מתבגר הוא מתחיל לחשוב "איזה סוג קריירה תספק אותי?". המודלים העיקריים שלו הם הוריו. הילד עם פלנטות בבית 10 , במיוחד שמש, ירח, מרקורי וונוס או מרס, יקדיש אנרגיה רבה יותר לשיקולם קרייריסטים אפילו בשנותיו המוקדמות. המזל שבפתח בית 10 או ה – MC, הם הנקודה הגבוהה ביותר במפה. מזל זה מקבל חשיבות רבה יותר ויותר ככל שהאדם מתבגר. עם זאת, אף פעם לא מוקדם מדי ללמד את הילד כיצד החברה פועלת, ולהכין אותו לסוג הדרישות שהחברה מטילה לפני שהיא מתגמלת הצלחה. המזל שבבית 10 מלמד אותנו רבות על הדרך שבה האדם מטפל בהצלחה.

בית 11 – החברים שלי, המטרות שלי

חברויות חשובות בכל גיל, אך במיוחד לילדים בגיל ביה"ס. חברים מספקים אחת ממערכות התמיכה החשובות בגיל זה, ועשויים להכתיב סטנדרטים ופעילויות בהן הילד משתתף. המזל שבבית 11 מלמד בין היתר, על התכונות שהילד מחפש בחבר. מטרות גם הן תחת שליטת בית זה. לעזור לילד לקבוע מהן מטרותיו, זה עניין חשוב ביותר אפילו לפני גיל ביה"ס. אני מוצאת שהורים בד"כ קובעים מטרות שאינן מתאימות לילד ושאין באפשרותו להשיגן. המזל שבפתח בית זה, מציין אילו סוגי מטרות חשובות באמת לילד ואת אילו הוא יעריך ביותר.

בית 12 – החלומות והפנטזיות שלי, בית הספר שלי, מוסדות

בית 12 הוא התחום של דמיון, חלומות, פנטזיות ושאיפות נסתרות. כאן חיים חברי המשחק הדמיוניים, הפיות רוקדות והדרקונים מתחבאים. יש לאפשר לילדים עם בית 12 עמוס, להחזיק במכתבים הנסתרים שלהם. זה הופך המקלט האמיתי שלהם בזמן מצוקה ולחץ. זה שטח המשחקים הפרטי שלהם. זהו החלק הפרטי שבאדם שם הוא משתחרר מלחצי העולם החיצוני. כאן האדם יוצר קשר עם רוח האנושיות ומרגיש אחדות עם היקום. ההתייחסות של בית 12 למוסדות, מתייחסת באופן הישיר ביותר לבתי ספר שבהן הילד לומד . ילדים בד"כ מודעים לבתי חולים ומוסדות אחרים, אך אינם מבלים בהם תכופות. לעתים ילד אשר נולד עם מספר של פלנטות בבית 12 הוא בעל תפיסה ברורה לגבי מהות המוסדות. דוגמאות: יש לי חברה טובה, אשר המפה שלה מראה 4 פלנטות בבית זה, ואשר בילדותה למדה בבתי ספר קתולים פרטיים. בבגרותה היא משתייכת למסדר קתולי. ללקוח אחר עם מספר פלנטות בבית 12, יש הורים ששניהם רופאים. הוא בילה את מרבית ילדותו עם מטפלת בביה"ח כאשר הוריו עבדו. ילדים עם פלנטות אישיות בבית 12 , יכולים להרגיש מבוכה בנוגע לזהותם האישית. לעתים קשה להגיע לילדים אלו. מוסיקה היא אמצעי טוב לגשר על הפער. הילד הצעיר עם פלנטות בבית 12 נמשך החוצה מתוך עצמו, ע"י שירים ומשחקים מוסיקליים. ילדים מבוגרים יותר יעדיפו ללמוד לנגן על כלי מוסיקלי, כך שבבגרותם, יוכלו באמצעותו לבטא את המחשבות והתחושות אותן הם אינם יכולים לבטא במילים.

צור קשר

דרכים נוספות

שיתוף ברשתות החברתיות

© 2019 אביה בינימין – המרכז לאסטרולוגיה יישומית, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לשכפל או להשתמש בטקסטים ובתכנים המופיעים באתר זה בכל דרך שהיא, לרבות בחלקים ופסקאות בודדות מהטקסטים המופיעים באתר, ללא הסכמת המרכז לאסטרולוגיה יישומית מראש ובכתב. כל העובר על איסור זה צפוי לתביעה משפטית בגין הפרה של זכויות יוצרים.
נבנה ע"י HOSTCENTER בניית אתרים | אחסון אתרים