כלליתאומים שמימיים ועקרון הפעולה העדינה – מאת ד"ר אליזבטה לוין

29/10/2019by asd asd
https://www.astrol.co.il/wp-content/uploads/2018/05/cancer.png
מזה שנתיים אני מעבירה הרצאות בנושא התאומים השמימיים. מאז שיצאה לאור הגרסה העברית של "תאומים שמימיים" (השראה, 2009) התרחב מאוד קהל המתעניינים בנושא החדש הזה, העשוי להוות גשר בין מדע לאסטרולוגיה פסיכולוגית. בה בעת התרחב גם מאגר השאלות שעלו במפגשים עם קהל הקוראים, ובעקבות זאת התרחב גם מעגל הנושאים העומדים לדיון. בטרם אפרט, ברצוני לחזור אחורנית לאותה נקודה בזמן בה החלטתי לפרסם את מחקרי.
היה זה לפני שבע שנים כאשר ביקרתי באקדמיה במרכז פרי באיטליה. הוזמנתי לשם ע"י הפיזיקאי והמחבר הנודע, פרופ' דויד פיט, כדי  להשתתף  בסמינר "בו-זמניות: גשר בין חומר לרוח" שהוקדש לזכרו של ק. ג. יונג. ככל שהזמן חולף, כך אני יותר מכירה תודה לפרופ' פיט על ההזדמנות שהעניק לי להציג במרכזו את מחקרי המקורי בנושא התאומים השמימיים (אנשים שנולדו "בו-זמנית",  באותו יום של אותה שנה). חששתי מאוד שניסיוני לגשר בין המדע לבין הרוח תוך כדי שילוב גישות מדעיות עם תובנות מטאפיזיות ואסטרולוגיות ייתקל בהתנגדות מצד המדענים. בהיותי בעלת השכלה פיזיקאית לא ציפיתי לקבלת פנים חמה במיוחד מצד המארחים. אולם, כל חששותיי נמוגו ומחקרי זכה להערכה אוהדת ולהמלצה לפרסום. משתתפי הסמינר חיזקו בי את התחושה כי דיון פומבי בנושא התאומים השמימיים יוביל בהדרגה לעיצוב תמונת עולם רחבה יותר בה יתגלו סדר וחוקיות בחיי האדם.  בנוסף, למדתי המון מניסיונם האישי של משתתפי הסמינר: העצות שקיבלתי עזרו לי לקדם את הרעיונות של תיאום שמימי והיום אני יכולה לסכם כי התהליך שהתחיל באקדמיה באיטליה צובר לאט-לאט תאוצה. הגרסה העברית של "תאומים שמימיים" פורסמה בארץ ובמוסקבה הופיעה כבר מהדורה שנייה של הגרסה הרוסית.

לא מכבר התוודעתי לספרו החדש של פרופ' פיט "פעולה עדינה: הבאת שינוי יצירתי אל עולם סוער". הרעיונות העיקריים של הספר –  הצורך בהרמוניה ובגמישות, בשינוי עדין ובאחריות אישית – קרובים ללבי. כמו כן, התרשמתי עמוקות מפתיחות הדעת של המחבר ומאמונתו הכנה כי "תובנות חדשות עשויות להגיע ממקורות בלתי צפויים". אני גם שותפה לאמונתו בחשיבותה של "ההשעיה היצירתית" – אותה הפסקה קצרה שאנחנו לוקחים כשאנו מקשיבים למערכת ולומדים ממנה, לפני הנקיטה בפעולה. כמו פרופ' פיט, גם אני מודאגת מההשלכות החמורות שנגרמות לעתים לאנשים, לחברה ולסביבה על ידי פעולות פזיזות כתוצאה מאי ההבנה של האיזון העדין במערכות המקיפות אותנו. כדי לחולל שינוי חיובי, עלינו קודם כל להגיע להבנה טובה יותר של הטבע האישי שלנו ושל טבעה של האנושות כולה. עיון בספרו של פרופ' פיט הביא אותי לרעיון לאמץ את עקרון הפעולה העדינה כגישה ללימוד התאומים השמימיים.

כפי שכבר הזכרתי, מזה כשנתיים אני מעבירה הרצאות פתוחות, ובכל הרצאה אני מופתעת מהחוויות האישיות של המאזינים בקהל. לעתים הסיפורים האישיים שלהם מדהימים אפילו יותר מאשר אלה שתוארו בספרי ומשהדמיון יכול להמציא. בנוסף לכך, קוראים רבים סיפרו לי כיצד נעזרו בתובנות מספרי כדי להיות לאנשים אחראים יותר לבחירותיהם ושלמים יותר עם חייהם. התרשמתי שלעיון בספר "תאומים שמימיים" יש השפעה שמזכירה את עקרון הפעולה העדינה. הקריאה בספר מעודדת אנשים להתעניין בחוקים הנסתרים של הזמן, לגלות את חשיבות של זמן הלידה שלהם, וכן ללמוד את החוקים הבסיסיים של דמיון ושוני. בעקבות זאת הם רוכשים בהדרגה הבנה טובה יותר של אחריות אישית ונעשים מודעים יותר לצורך בשיתוף פעולה ולבעייתיות הטמונה בתחרותיות.

כעת, כדי להיות ספציפית יותר, הייתי רוצה לתאר כמה נקודות בסיסיות ביותר  בנוגע לתאומים שמימיים. חשוב להדגיש כי המחקר הזה החל ללא שום השערות או ציפיות מוקדמות. במהלך 17 שנים של מחקר אספתי נתונים ביוגראפיים אודות תאומים שמימיים ידועים, ופיתחתי שיטה מקורית של ניתוח נתונים.  ניתחתי יותר מ-100 סיפורי חיים השוואתיים של זוגות או שלישיות של תאומים שמימיים .חלקם של הסיפורים האלה היו נוגעים ללב, אחרים היו דרמטיים, אך כולם ללא יוצא מן הכלל, העלו תחושה קסומה של סנכרון. לעתים נעתקה נשימתי מחשיפת דמיון פנימי בין דברים שמעולם לא קושרו ומגילוי ההתאמה בין העובדות אשר לכאורה לא יכלו להיות קשורות בכלל. בסיכומו של המחקר  הצעתי  מספר חוקים של התיאום השמיימי. להלן שניים מהם:
א. גורם זמן הלידה (קראתי לו גורם התטא)  הוא הגורם השלישי – בנוסף לתורשה ולסביבה – המשפיע על אישיותו של האדם ועל גורלו.
ב. התאומים השמימיים מייצגים אירועים בו-זמניים ויש להם חיים וגורלות מקבילים. אף על פי שכל אדם הוא ייחודי במינו, קיימת התאמה ("איזומורפיזם") בין נתונים ביוגראפיים של חברי הקבוצה בכל  קבוצות התיאום השמימי.
חשוב להדגיש כי השתדלתי להיות זהירה ביותר בבחירת שיטות המחקר ובניסוח מסקנותיו. הקפדתי להגביל את מחקרי להשוואה של נתונים ביוגראפיים, אשר כבר פורסמו ונבדקו על ידי גורמים אקדמיים רבים. בכך הבטחתי גישה אובייקטיבית ומנעתי סובייקטיביות של המתבונן. יתר על כן, במסקנותיי השתדלתי להימנע ממילים כמו "זהות" או "דמיון" ובמקומן השתמשתי במונח מתמטי "איזומורפיזם". במובן הרחב "איזומורפיזם" מצביע על הזהות בין שני דברים שעשויה להימצא מתחת לפני השטח ומציינת שתי תופעות שמתגלה בהן אותו מבנה סמוי. במתמטיקה, בביולוגיה ובפיזיקה איזומורפיזם עוזר ללמוד את קווי הדמיון בין מה שעשוי להיראות כסוגי מערכות שונות בתכלית. בכימיה איזומורפיזם מתאר יכולת האטומים (או היונים) של חומר כלשהו להחליף במיקומים המקבילים את האטומים (או  היונים) של חומרים אחרים במבנים גבישיים דומים.  במילים אחרות, איזומורפיזם בכימיה היא היכולת של חילופי יונים בתוך מבנים גבישיים דומים. ניסיתי לנקוט באותה גישה במחקרים של תאומים שמימיים, והתוצאות היו מרשימות. בכל הסיפורים ההשוואתיים של תאומים שמימיים ידועים שהוצגו בספרי ניתן לראות את אותו המאפיין של יכולת החלפת התפקידים בין תאומים שמימים בתאים חברתיים דומים. במילים אחרות, תאומים שמימיים ידועים היו ברי היכולת להתחלף במבנים חברתיים ופוליטיים דומים. להלן שתי דוגמאות מתוך הספר:
א. אמיל פון בהרינג  ופאול ארליך שניהם  היו זוכי פרס נובל לרפואה. התאומים השמימיים האלה נולדו בפרוסיה ובפולין בהתאמה. על אף שהגנים, הגיאוגרפיה, החינוך והדת הפרידו ביניהם עוד מילדותם, הם נפגשו והתיידדו בברלין, שם עבדו יחד במכון למחלות מידבקות. כתוצאה מפגישתם ה"עיוורת" נולד שיתוף פעולה שנמשך לאורך כל ימי חייהם. שניהם זכו לתואר כבוד כ"מושיעי הילדים" בעקבות עבודתם המשותפת שהצילה מיליוני ילדים מאסכרה (דיפטריה), מחלת ילדים שנחשבה עד למאה העשרים כאחת המחלות המידבקות והקטלניות ביותר שידעה האנושות.
ב. ב-1919 הפכה הגברת ננסי אסטור לאישה הראשונה שאי פעם כיהנה בבית הנבחרים הבריטי, והוא הבית התחתון של הפרלמנט בממלכה המאוחדת. מה היה מקור האומץ שלה לשבור מסורת בת אלף שנים, שאסרה על נשים לכהן בתור נבחרי העם? ומה היה סוד הצלחתה? התשובה מפתיעה בהחלט: ננסי זכתה לתמיכה בלתי מסויגת מצד בעלה ולדורף, שהעניק לה את אהבתו המסורה ואת מושבו בפרלמנט. והוא היה גם תאומה השמימי!
בעוד שהספר מתרכז בעיקר בתופעת האיזומורפיזם עצמה,  הרי שבהרצאות מועבר הדגש מן התופעה אל אותן ההזדמנויות החדשות שלימוד התופעה פותח בפנינו. גם בנושא הזה ל"תאומים שמימיים" יש חידושים וכיווני מחשבה בלתי צפויים. הפעם אסתפק רק בווידוי אישי קטן ואצטט מן הספר:
"המסע שלי עצמי בעקבות התיאום השמימי היה מלווה בטרנספורמציה אישית עמוקה. במהלך העבודה השכלתי מכל זוג של תאומים שמימיים. מהתאומים השמימיים בני מזל טלה למדתי כיצד לבטא שמחת חיים. מבני מזל שור רכשתי ידע כיצד להתחלק בדברים. התאומים השמימיים בני מזל תאומים גילו לי כיצד לחדד את מחשבתי, ואילו מתאומי הסרטן התחוור לי כיצד להיות אם טובה יותר לילדיי. התאומים השמימיים בני מזל אריה הבהירו לי כיצד להכפיף את רצוני לרצונו של אלוהים, והתאומים בני מזל בתולה הדגימו לי כיצד לנתח דברים. בני מזל מאזניים נתנו לי שיעור ביחסי אנוש ובאיזון מערכות יחסים, ואילו עם שלושת התאומים בני מזל עקרב למדתי להשתנות. התאומים השמימיים מארבעת המזלות האחרונים של הזודיאק עזרו לי להבחין בדברים נסתרים (קשת), להשתמש במשאבים (גדי), להעריך את הדעת (דלי) ולחזק את האמונה (דגים). "
לסיכום הייתי רוצה להדגיש כי בשלב הנוכחי, המחקר של התיאום השמימי הוא רק הסנונית הראשונה בתחומו, ואני רואה פוטנציאל גדול בלימוד התחומים המוסתרים באזורים הגבוליים בין פיזיקה מודרנית, לבין אסטרולוגיה ולבין הפסיכולוגיה. כולי תקווה כי שילוב של תובנות  שהתקבלו במחקר על התאומים השמימיים עם העקרונות של הפעולה העדינה יוכל להביא לשיפור משמעותי ביחסים שבין תאומים שמימיים ובין אנשים ככלל. אני גם מרגישה כי יישום נבון של עקרונות הפעולה העדינה, יחד עם הרעיונות של תאומים שמימיים יתרום להבנה עמוקה יותר של עולמנו. והחשוב ביותר: כפיזיקאית וכאסטרולוגית למדתי כי הבנת  התיאום השמימי והחוקים האסטרולוגיים אינה כופה עלינו דבר. נהפוך הוא, הבנתם עשויה לשחרר אותנו מכבלי הבורות שלנו. לדוגמה, גילוי חוקי הכבידה של ניוטון לא כבל אותנו אל האדמה, אלא פתח בפני האנושות אפשרות להגיע אל הירח. בדומה לכך, הבנת החוקים של האסטרולוגיה הפסיכולוגית ושל התיאום השמימי עשויה לשחרר את האנושות מכבלי הגורל העיוור.

צור קשר

דרכים נוספות

שיתוף ברשתות החברתיות

© 2019 אביה בינימין – המרכז לאסטרולוגיה יישומית, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לשכפל או להשתמש בטקסטים ובתכנים המופיעים באתר זה בכל דרך שהיא, לרבות בחלקים ופסקאות בודדות מהטקסטים המופיעים באתר, ללא הסכמת המרכז לאסטרולוגיה יישומית מראש ובכתב. כל העובר על איסור זה צפוי לתביעה משפטית בגין הפרה של זכויות יוצרים.
נבנה ע"י HOSTCENTER בניית אתרים | אחסון אתרים