כללידיון אודות כירון – מתוך "הפסיכולוגיה של אהבה ארוטית" מאת ליז גרין

29/10/2019by asd asd
https://www.astrol.co.il/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

"הקדשתי זמן ללימוד כירון, ועכשיו לאחר שנים אני משוכנעת שהוא חשוב ביותר, ויש להתייחס אליו במפת הלידה וגם לטרנזיטים ולקידומים שלו.
ניראה שכירון כולל בתוכו הן את סטורן והן את אורנוס. יש לו ממדים הן אישיים והן קולקטיביים. מצאתי שהוא משקף תחום שבו אדם חש פגוע עמוקות באיזשהו אופן ע"י נסיבות שאינן בשליטתו. באופן זה הוא מזכיר את סטורן אשר בד"כ מייצג תחום שאנו חשים בו לא מתאימים, נחותים ולא מסוגלים לבטא עצמנו בחופשיות ובו אנו נוטים לפתח מנגנונים נוקשים אשר שומרים עלינו מפני פגיעה.
אך, הפצע של כירון שונה מזה של סטורן. בד"כ סטורן משקף את הרקע של ההורים באופן די ברור, הוא מציין תכונות שהן חסרות איכשהו, או מעוותות. אך, כירון נראה כמשקף סוג כללי יותר של פגיעה כתוצאה  מבעיה קולקטיבית אשר לא מאפשרת להאשים אף אחד במיוחד. זו מעין פלנטה של "מזל מחורבן", של ביש מזל.
איכות לא אישית זו, מזכירה את אורנוס ואת שאר הפלנטות החיצוניות. בעוד סטורן מפצה במנגנון הגנה, כירון הופך אותנו לפילוסופים. מאחר ורק מבט כולל יותר על החיים עוזר לנו להתמודד עם הפצע.
עפ"י המיתולוגיה כירון נדחה ע"י אמו שנגעלה ממראו, בשל היותו קנטאור – חצי אדם חצי סוס,  והוא גודל ע"י אפולו, אשר לימד אותו את אומנות הנבואה.
ישנן גרסאות שונות לפציעה של כירון אך המשותף לכולן הוא,  שהפציעה היתה מקרית ולא ניתנת לריפוי.
אני רוצה להתמקד בעניין של פגיעה מקרית, מאחר והיא מציינת חוסר צדק בסיסי בחיים. בכדי להתמודד עם הפצע של כירון, והפגיעה, אנו נוטים לחפש הבנה אינטלקטואלית או רוחנית, מאחר והמחשבה אודות חוסר סדר קיומי מאד מכבידה על התפיסה יהודית נוצרית. אך נראה שבנוגע לכירון, לא ניתן להאשים אף אחד, אפילו לא את עצמנו.
אפלטון האמין ש- 95%  מהיקום מאורגן ע"י הגיון וסדר, אך 5% מהיקום, נתון לתוהו ובוהו  אשר לא ניתן להסבירו או לשלוט בו. נראה, שכירון משתייך ל- 5% אלו. אותם אנו מנסים להסביר ע"י תפיסות פילוסופיות כמו קארמה, עקרונות פסיכולוגיים. אך, הם אינם עוזרים בהתמודדות עם כירון, במפת הלידה או בטרנזיטים והקידומים.

כך, כירון דורש מאתנו להסתגל לפצע שאינו ניתן לריפוי. אין זה משנה עד כמה נעשה פסיכותרפיה, מדיטציה, הומאופטיה, אקופנטורה וכד'. ההסתגלות לפצע זה דורשת מאמץ רב מאד. כירון מכריח אותנו להתגבר על התסכול והקושי, במיוחד בשל הילד שבתוכנו שצועק אבל זה לא פייר…"

צור קשר

דרכים נוספות

שיתוף ברשתות החברתיות

© 2019 אביה בינימין – המרכז לאסטרולוגיה יישומית, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לשכפל או להשתמש בטקסטים ובתכנים המופיעים באתר זה בכל דרך שהיא, לרבות בחלקים ופסקאות בודדות מהטקסטים המופיעים באתר, ללא הסכמת המרכז לאסטרולוגיה יישומית מראש ובכתב. כל העובר על איסור זה צפוי לתביעה משפטית בגין הפרה של זכויות יוצרים.
נבנה ע"י HOSTCENTER בניית אתרים | אחסון אתרים