מזל סרטן

21 יוני - 22 יולי
אהבה
פרנסה
קריירה
בריאות

שיתוף ברשתות החברתיות:

סמל המזל – חצי סהר (ירח)
מזל סרטן זקוק ל:
– בטחון של שייכות לבית ולמשפחה
– מעורבות רגשית עם הזולת
יסוד – מים
איכות – יזמה
שליט – ירח
אזור בגוף – חזה, קיבה, רחם
כאשר צרכיו מסופקים – יפעל מתוך רגישות, אינטואיטיביות, מתן בטויי לרצונו לטפל, להגן ולהעניק, לימוד לקחי וניסיון העבר.
כאשר הוא מתוסכל – יפעל מתוך דאגנות יתר, סובייקטיביות, רגזנות, שמירת טינה, נטייה למצבי רוח, חסכנות יתר, רכושנות, ביישנות ותלותיות.

1. תיאור כללי של מזל סרטן
2. מזל סרטן במשפחה
3. מזל סרטן  בתחום המקצועי

4. מזל סרטן  בתחום הכספי
5. מזל סרטן והבריאות
6. מזל סרטן זוגיות
7. מזל סרטן ומיניות

1. תיאור כללי של מזל סרטן

הסרטן הינו בעל חיים שוכן ים, שגופו הרך והפגיע מכוסה שריון קשה. הסמליות ברורה: "ביתי הוא מבצרי" הוא תיאור מדויק של תחושתו. הסרטן דואג בראש וראשונה לביתו, למשפחתו וילדיו. הוא יעשה הכל בשבילם, ולמענם ילך באש ובמים. בנסיבות מסוימות הוא נוטה לדאגנות יתר, ומשום כך לעתים, לא יניח להם לבטא עצמאות מגיל צעיר. הבטוי "חיבוק דב" מתאים ללהיטותו להגן ולטפל ביוצאי חלציו. הקשר שלו לאמו חזק בד"כ, ו"משפחתיות" היא נושא מרכזי בחייו. הסרטן מציג, לעתים, חזות קשוחה. קשה מאד לחדור את מעטה השריון החיצוני בו הוא נתון, אולם פנימיותו רכה, הוא מזדהה עם סבל ואין רגיש ממנו בגלגל המזלות (מלבד הדגים). הוא נפגע ונעלב אף אם לכאורה אין כל סיבה לכך, ומצפה שאחרים יבינו את תחושותיו ללא מילים. הסרטן הקלאסי נתון לחסדם של מצבי רוחו המשתנים ומונע ע"י רגשותיו. קיים בו צורך בסיסי לזכות בתמיכה ובביטחון רגשי, והוא אף עלול, משום כך, ליצור יחסי תלות בקרובים לו. לעתים, רכוש וממון מהווים לגביו סמל של בטחון רגשי, על כן הוא נוטה לחסכנות ונתפש כרכושני. הפרדוכס של בן מזל זה: מצד אחד – הוא פסיבי, ביישן וחושש מדחייה, ומצד שני – השתייכותו לאיכות היוזמה, גורמת לו להיכנס ליוזמות ופרויקטים חדשים באופן נמרץ ובלתי מתפשר,מה שעשוי לאפשר את הצלחתו כאיש עסקים. בגלל השתייכותו ליסוד המים, הוא רומנטיקן ובעל דמיון ואינטואיציה מפותחת. גם זכרונו טוב במיוחד, והוא נוטה לזכור עוולות שנעשו לו ולשמור טינה כמו שהוא זוכר מספרי טלפון. לסרטן קשר אמיץ עם העבר, והוא נוטה לנוסטלגיה. זיכרונותיו מעוררים בו רגשנות רבה. קשה לו בד"כ להיפרד מדברים השייכים לו, על כן הוא נוטה לאסוף מזכרות או כל מה שיזכיר לו את ילדותו ונעוריו: בין אם זה כרטיסי נסיעה באוטובוס, אבן חלקה שמצא בטיול, קופסת פח בעלת משמעות מיוחדת עבורו, ובין אם זה בגד המזכיר נשכחות…
לחץ לחזרה למעלה ולתוכן העניינים


2. מזל סרטן במשפחה

ההורה: הסרטן הינו הורה חם, מסור, מבין ומתחשב. לרוב יתמוך בילדיו, פיסית ורגשית, כשלנגד עיניו ניצבת המטרה המקודשת של יצירת קן משפחתי חם, בטוח ונוח. קשיים עלולים להתעורר כאשר אהבתו של ההורה הופכת חונקת ומגבילה. רכושנותו כלפי ילדיו עלולה לפתח בהם תלות וקושי לצאת לעצמאות, או לגרום מתחים כתוצאה מניסיונו של הילד להשתחרר מאהבתו החונקת של ההורה. ההורה עלול להשתמש בסחטנות רגשית, מה שיוביל את ילדיו לפתח רגשות אשמה. הורה זה נהנה מעשייה הקשורה לבית, ויעודד את יוצאי חלציו לפעילויות בחיק המשפחה. לעתים, יסתיר את רגשותיו מאחורי מעטה נוקשות, אך למעשה, יהיה מוכן להקריב את אושרו למען ילדיו.

הילד: רגישותו ופגיעותו של הילד הסרטן תוסווה לעתים, ע"י חומת מגן שיבנה סביבו. מצבי רוחו משתנים ואינם ניתנים לחיזוי. הוא זקוק לתחושת השתייכות, ולכן קשור מאד למשפחתו, ובעיקר לאם. הוא אוהב לעזור ולטפל. ניתן להיעזר בו, אך לא לנצל יתר על המידה את טוב לבו. קופת חסכון אליה ישלשל את דמי הכיס שלו – תעניק לו תחושת בטחון.
לחץ לחזרה למעלה ולתוכן העניינים

3. מזל סרטן  בתחום המקצועי

הסרטן הינו שאפתן ואחראי, ואינו אוהב להסתכן בתחום המקצועי. הוא ניחן ב"אנטנות מפותחות" המסייעות לו בעת ניהול מו"מ עסקי. בהיותו שונא עימותים, הוא נוקט לרוב גישה עקיפה ומניפולטיבית. עם זאת, גם אם ינהל מו"מ בקשיחות, תמיד יהיה הוגן ורחב לב. מצבי רוחו המשתנים של הסרטן משמשים אף הם לעתים קרובות, מניע לפעולותיו, ועלולים להיות המפתח ליכולתו או אי יכולתו להגיע לפסגה. כאשר הוא מאושר ואוהב את עבודתו, יפעל במלוא המרץ. אולם כאשר הוא נתון במצב רוח דכאוני, או כאשר הוא עוסק במקצוע שאינו מתאים לו, הוא הופך דאגן וקודר, ועבודתו נפגעת. הדחף להגן ולטפל, לצד חמלה והזדהות עם רגשות הזולת, גורמים לסרטן לעתים, לבחור קריירה בתחומי הטיפול והסיעוד.
לחץ לחזרה למעלה ולתוכן העניינים

4. מזל סרטן  בתחום הכספי

יחסו של הסרטן לכסף מושפע מנטייתו לאגור ומחששו לקחת סיכונים. לשתי תכונות אלה בסיס פסיכולוגי שמקורו בד"כ בילדות. הסרטן זקוק, יותר מאחרים, לביטחון פיננסי. מגיל צעיר יש לו קופה אליה ישלשל את דמי הכיס שלו. כספו המושקע בבנק משרה עליו בטחון (לרבות במישור הרגשי), לכן ניתן לומר שהוא חסכן וזהיר בכל הקשור להשקעות בתחום הפיננסי. עם זאת, אהבת הבית לצד התעניינותו בגסטרונומיה מובילים אותו לעתים, להוצאת סכומים גדולים הנדרשים לרווחת המשפחה, לרבות קניית שפע של מצרכי מזון.
לחץ לחזרה למעלה ולתוכן העניינים

5. מזל סרטן והבריאות

רגישותו של בן המזל טמונה בוושט, בחזה, בבטן, ובדרכי העיכול העליונים, בכיס המרה ובלבלב. אצל נשים – רגישות נוספת בשדיים, ברחם ובשחלות. דאגה ומתיחות, לצד הרגלי אכילה פסולים – עלולים לפגוע במערכת העיכול ולגרום קשיי עיכול, עצירות, כיבי קיבה וכד'. אם יקשיב לקולו הפנימי ולאינטואיציה שלו, יוכל לפתור חלק ניכר מבעיותיו.
לחץ לחזרה למעלה ולתוכן העניינים

6. מזל סרטן וזוגיות

גם אם בן המזל ישחק לעתים, את תפקיד הקשוח – הרי שמתחת למעטה השריון מסתתר אדם רגיש, פגיע ומלא הזדהות עם בן/בת זוגו. תמיד יהא מוכן להטות כתף, לעזור ולתמוך. בהיותו ביישן, יתקשה לעתים בחיזור. הוא ימתין עד שידע בוודאות, כי הוא רצוי. בשל רגישותו הרבה, הוא מסוגל לחוש את רצונות בן/בת זוגו ללא מילים. אין הוא נוטה לפלירטוטים, וכשהוא מאוהב, הוא נסחף כל כולו בסערת רגשותיו. הוא נוטה לארוג קורי הגנה סביב האדם האהוב, ועלול להפך תובעני ורכושני כלפיו. בהיותו איש משפחה חם, הוא יעשה הכל על מנת לספק תנאים הולמים לבן/בת זוגו.
לחץ לחזרה למעלה ולתוכן העניינים


7. מזל סרטן ומיניות

יחסו למין, כמו לכל תחום בחייו, מושפע ממצבי רוחו המשתנים. לסרטן יצר מיני חזק, והוא מסוגל להגיע לאינטימיות קרובה. אהבה ומין – חד הם לדידו. המתח המיני מתפתח בהדרגה ומגיע לעוצמה רבה. לאחר קיום המגע המיני, אינו נוטה לסובב את גבו. קשר מיני מאפשר לו להרגיש רצוי ואהוב, מוגן ובטוח. כמו כן יש לו חיבה מיוחדת למין אוראלי.
לחץ לחזרה למעלה ולתוכן העניינים

שיתוף ברשתות החברתיות:

צור קשר

דרכים נוספות

שיתוף ברשתות החברתיות

© 2019 אביה בינימין – המרכז לאסטרולוגיה יישומית, כל הזכויות שמורות. אין להעתיק, לשכפל או להשתמש בטקסטים ובתכנים המופיעים באתר זה בכל דרך שהיא, לרבות בחלקים ופסקאות בודדות מהטקסטים המופיעים באתר, ללא הסכמת המרכז לאסטרולוגיה יישומית מראש ובכתב. כל העובר על איסור זה צפוי לתביעה משפטית בגין הפרה של זכויות יוצרים.
נבנה ע"י HOSTCENTER בניית אתרים | אחסון אתרים